Jak zostać au pair?

Pewnie wiele z Was zastanawia się jak zostać au pair. Sama miałam taki pomysł już dobrych kilka lat temu. Byłam w klasie maturalnej, mama podsunęła mi wizję wyjazdu, jednak szybko potem się zreflektowała: jak to moja córka nie idzie na studia? A ja już w głowie miałam zupełnie inną wersję swojego przyszłego życia. Chciałam wyjechać, żeby odciąć się od moich rodziców i spróbować podtrzymać się na własnych skrzydełkach. I tak oto wylądowałam po raz pierwszy w UK jako au pair.

Droga nie była prosta, ale z czasem nauczyłam się jak załatwiać wszystko to co chciałam samodzielnie.

Pierwsze przychodzi mi na myśl pytanie, czy jesteś na tyle odważna, żeby spróbować sił we własnym poszukiwaniu rodziny.  Jak wiadomo możliwości są właściwie dwie: albo załatwiasz wszystko na własną rękę, albo szukasz pomocy wśród dostępnych na rynku agencji. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Jeżeli jednak chcesz spróbować tej drogi samotnie, to wielkie gratulacje! Pierwszy krok na nowej drodze życia już za Tobą, bo jak wiadomo chęć zmiany to pierwszy klucz do sukcesu!

Kolejnym pytaniem, które prawdopodobnie będziesz chciała mi zadać będzie: Ale jak to wszystko zorganizować? Przede wszystkim zapoznaj się z takimi stronami jak aupairworld, gdzie z łatwością założysz swoje własne konto, a potem będziesz mogła przerzucać ofertami i szukać odpowiedniej dla siebie rodziny. Nie jest to proces trudny, ale wymaga o Ciebie zapału i chęci do spędzenia przynajmniej kilku godzin przed ekranem komputera i wysyłaniem sporej ilości wiadomości do potencjalnych pracodawców.

Ja przechodziłam tę drogę już kilka razy i za każdym razem ekscytowałam się na nowo. Jest coś pięknego w poznawaniu goszczącej rodziny i zaznajamianiu się z postawionymi przez nimi warunkami. Jeżeli kroczysz tą drogą po raz pierwszy, to chętnie Ci pomogę na tej ścieżce i wskażę kilka dodatkowych ruchów co warto, a czego nie warto robić. Pomogę Ci napisać odpowiedni profil i sprawdzę wszystko pod względem językowym. Możesz do mnie napisać używając formularza na moim blogu. Na pewno się dogadamy!

Jeżeli masz jakieś pytania, to śmiało kieruj je do mnie, albo zostaw komentarz gdzieś tutaj na stronie.

Do przeczytania,
Ewa Maria z bloga evamaria.li

2 komentarze: